Susisiekite telefonu darbo dienomis nuo 08:00 - 18:00 : +370 632 55550

Kaip pasirinkti jogos kilimėlį?

Paskelbta : 2017-06-10 11:33:22
Straipsnių kategorija : Joga

Be spalvos ir piešinio, kurie atitinka jūsų stilių, jūsų jogos kilimėlis turi patikimai palaikyti jus asanose ir atitikti jūsų tikslus ir poreikius.

Visi kilimėliai, priklausomai nuo poreikių, gali būti suskirstyti į 4 rūšis: "Pradinis", "Studijai", "Individualus" ir "Kelioninis".

Nr.1 Pradinis (pradedančiojo) kilimėlis

Jei jogoje esate tik pradedantysis ir dar nepriėmėte sprendimo dėl jogos krypties, jums tiks "Pradinis" kilimėlis. Pradiniams kilimėliams galima priskirti visus kilimėlius iš TPE medžiagos (termoplastinio elastomero), jie yra prieinamos kainos, lengvi, neslidūs, apsaugos jūsų raiščius pirmuose užsiėmimuose, tinka visiems jogos tipams ir jums jo bus pakankamai iki nuspręsite ar jums patinka joga, kuria jogos kryptimi eisite, koks bus užsiėmimų dažnumas ir vieta. Tiesą sakant, po to jums reikės pakeisti kilimėlį, nes TPE kilimėliai yra neilgaamžiai.

Nr.2 Studijos kilimėlis

Studijai skirtas kilimėlis turi atlaikyti kasdienines sunkias apkrovas ant bet kokio paviršiaus, tiek lauke, tiek patalpose, turi būti lengvai valomas, tarnavimo laikas ne mažiau kaip 10 metų, bet kai kurie gamintojai suteikia neterminuotą garantiją.
Studijos kilimėliai paprastai yra iš aukštos kokybės PVC medžiagos - medžiagos, paremtos plastiku, kuri turi aukštą atsparumą, lengvai valoma ir turi gerą sukibimą su grindimis. Optimalus kilimėlio storis 6 mm. Dauguma jogos studijų pasirenka būtent šiuos kilimėlius praktikoms ir būtent studijose juos dažniausiai galima rasti.
Tačiau, PVC kilimėliai nesugeria drėgmės ir gali tapti slidūs, kai labai prakaituojate, todėl šie kilimėliai dažnai naudojami kartu su joga rankšluosčiu kilimėliams. PVC sudėtyje nėra latekso, ji yra naudinga tiems, kurie yra alergiški lateksui, bet jie nėra biologiškai suyrantys.

Nr.3 Individualus eko-kilimėlis

Jei užsiiminėjate joga ilgą laiką namuose arba studijoje, jums svarbu didelis sukibimas, stabilumas, komfortas, ekologiškumas, tai bus daug maloniau praktikuoti ant natūralaus asmeninio kilimėlio.
Natūralūs kilimėliai suteikia gerą sukibimą dėka savo briaunuotos tekstūros arba dėl viršutinio sluoksnio medžiagų derinio. Toks specialus viršutinis sluoksnis sugeria drėgmę ir pašalina slydimą.
Jei jums svarbus geras sukibimas tiek sausais, tiek drėgnais delnais, tai tikriausiai geras pasirinkimas būtų natūralūs kilimėlis su viršutiniu sluoksniu iš ekologiško poliuretano. Jei jūs darote daug jogos balansuojančių asanų, pasirinkite natūralaus kaučiuko gumos grublėtą paviršių su nailoniniu tinkleliu viduje kilimėlio. Tempimo pratimams ideliai tiks natūralus ekologiškas kilimėlis su mikropluošto paviršiumi.

Eko-kilimėliai neturi dešimtmečių ilgaamžiškumo kaip PVC kilimėliai, tačiau jie yra sąrašo viršuje, jei stabilumas ir komfortas yra jūsų prioritetas

Nr.4 Kilimėlis kelionėms

Kelionėse svarbus kiekvienas kilogramas ir dydis, todėl kilimėlis turėtų būti lengvas ir neužimti daug vietos lagamine. Paprastai toks kilimėlis atitinka plonesnę studijinio ar individualaus kilimėlio versiją. Jis labai lengvas, bet ir labai plonas, todėl ne ant visų paviršių bus patogu praktikuoti. Jie būna pagaminti iš PVC, kaučiuko gumos, mikropluošto ir kitų medžiagų.

Dalintis šiuo straipsniu